Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Wykonanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i osiągały zadowalające rezultaty bez nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na dość mało konkurencyjne frazy wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba firm w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ma znaczenia, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już tylko stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest promowanie swojej strony internetowej. Form promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu właściwego słowa kluczowego: strony internetowe Radom lub zestawu słów kluczowych, na które strona internetowa powinna być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do właściwej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Następny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych klientów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z promocją strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość