Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to interesujący pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chcę aby serwis dawał mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś ciekawej branży, żeby konkurencja nie była za duża. Rozmyślałem o czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może strona WWW, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny pomysł to serwis, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za promocję. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Wspólne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od wielu aspektów. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, skalkulowanie właściwego budżetu, właściwe wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Zaplanowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej ochoty, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Cześć. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz wykonać powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego pomysłu na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu internetowym to po na początku powinieneś zrobić porządny biznesplan działania. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Później dowiedz się się o możliwości i koszty jego reklamy w Internecie. Znając te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie generował żadnych dochodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na nowo powstałym serwisie internetowym. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość